Технологічний розвиток за останні кілька років призвів до більшої концентрації продуктів, які мають етикетки зі значенням А + або вище. Отже, енергоефективний клас не виконував своєї початкової функції як допоміжний засіб для прийняття рішень про купівлю, як раніше. Інші основні умови, такі як поведінка користувачів, також змінилися. Тому у ЄС адаптували нову енергетичну етикетку. Першими продуктами, які отримали нові вимоги до енергетичних етикеток, стали посудомийні машини, пральні машини, прально-сушильні машини та холодильні прилади.
Найважливішою зміною нових енергетичних етикеток є усунення класів енергоефективності зі знаком плюс, як, наприклад, A +++. Надалі класифікація буде позначатися літерами від А до G. Нові методи також будуть використовуватися для вимірювання споживання енергії та визначення класу приладів. Крім того, можливо отримувати додаткову інформацію про товар безпосередньо за допомогою QR-коду, який відображається на енергетичній етикетці. QR-код перенаправляє вас до бази даних. Тут ви можете переглядати та завантажувати технічну інформацію про продукт. Доступ до бази даних також можливий через мережу Інтернет.
Однією з основних змін у енергетичній етикетці для пральних машин є зміна програми випробувань, на яку посилаються всі значення етикеток. Споживання енергії буде базуватися на 100 циклах прання
На енергетичній етикетці зазначається інформація про:
1 QR-код.
2 Клас енергоефективності.
3 Середньозважений обсяг енергоспоживання, кВт-г на рік / 100 робочих циклів.
4 Номінальна завантаженість, кг (у програмі прання Eco 40-60).
5 Тривалість програми Еко 40-60.
6 Середньозважений обсяг споживання води, в літрах за цикл.
7 Клас ефективності віджимання.
8 Рівень акустичного поширення шуму, виражене в дБ (А) відносно 1 рW під час циклу віджимання та клас акустичного поширення шуму.
Оскільки прально-сушильні машини частіше використовуються лише для прання, етикетка розділена на дві частини. У лівій частині етикетки вказані значення для всього робочого циклу «прання та сушка». Права сторона етикетки показує значення лише для циклу прання. Значення, зазначені на цій етикетці лише для циклу прання, відображають зміни в обов’язковій інформації для нової етикетки пральної машини.
На енергетичній етикетці зазначається інформація про:
1 QR-код.
2 та 3 Клас енергоефективності (повний робочий цикл – зліва та цикл прання – справа).
4 та 5 Середньозважений обсяг енергоспоживання, кВт-г на рік / 100 робочих циклів (повний робочий цикл – зліва та цикл прання – справа).
6 та 7 Номінальна завантаженість, кг (повний робочий цикл – зліва та цикл прання – справа).
8 та 9 Середньозважений обсяг споживання води, в літрах (повний робочий цикл – зліва та цикл прання – справа).
10 та 11 Тривалість програми (повний робочий цикл – зліва та цикл прання – справа).
12 Клас ефективності віджимання.
13 Рівень акустичного поширення шуму, виражене в дБ (А) відносно 1 рW під час циклу віджимання програми Еко 40-60 та клас акустичного поширення шуму.
Клас енергоефективності для посудомийних машин продовжує базуватися на програмі “Еко”. Однак стандарт тестування змінено. Наприклад, чашки, каструлі та пластмасовий посуд будуть використовуватися для визначення ефективності очищення та сушіння, щоб краще відображати фактичну поведінку використання. Новим є специфікація тривалості програми Еко. Ця програма особливо екологічна, ідеально підходить для нормально забрудненого посуду і є найефективнішою програмою в поєднанні "споживання енергії та води". Споживання енергії буде базуватися на 100 циклах очищення.
На енергетичній етикетці зазначається інформація про:
1 QR-код.
2 Клас енергоефективності.
3 Середньозважений обсяг енергоспоживання в кВт-год / 100 робочих циклів (у програмі Еко).
4 Номінальну завантаженість для стандартних столових приборів для програми Еко.
5 Витрата води в літрах / робочий цикл (у програмі Еко).
6 Тривалість програми Еко.
7 Рівень акустичного поширення шуму, виражене в дБ (А) відносно 1 рW та клас акустичного поширення шуму.
Процедура визначення енергетичного класу тепер є більш комплексною. Він враховує тип приладу, принцип його роботи, температуру в приміщенні, а також кількість та розмір відділень для зберігання. Решта елементів нової енергетичної етикетки, в основному, залишаються незмінними. Споживання енергії продовжує визначатись у кВт-год як річне споживання. На етикетці також міститься інформація про загальний обсяг усіх відсіків холодильника та всіх морозильних відділень, якщо такі є, а також рівень шуму та клас поширення шуму.
На енергетичній етикетці зазначається інформація про:
1 QR-код.
2 Клас енергоефективності.
3 Середньозважений обсяг енергоспоживання в кВт-год / рік (вимірюється за нових стандартних умов).
4 Загальний об’єм зберігання всіх морозильних відділень.
5 Загальний об’єм зберігання всіх відділень холодильника.
6 Рівень акустичного поширення шуму, виражене в дБ (А) відносно 1 рW та клас акустичного поширення шуму.
Як і у випадку з іншими холодильними приладами, класи енергоефективності також змінюються для етикетки холодильників для зберігання вина. Крім того, тут також наведено QR-код та класи поширення шуму. Як і раніше, річне енергоспоживання та кількість стандартних пляшок для вина, які можливо зберігати, все ще відображаються.
На енергетичній етикетці зазначається інформація про:
1 QR-код.
2 Клас енергоефективності.
3 Середньозважений обсяг енергоспоживання в кВт-год / рік (вимірюється за нових стандартних умов).
4 Кількість стандартних пляшок для вина, які можна зберігати.
5 Рівень акустичного поширення шуму, виражене в дБ (А) відносно 1 рW та клас акустичного поширення шуму.