Багато хто полюбляє готувати їжу, експериментувати з рецептами та вражати родину і друзів своїми кулінарними витворами. І дуже мало є тих, хто любить мити гору брудного посуду в раковині після цього. Порятунком може стати посудомийка, і тут ми розглянемо плюси і мінуси посудомийної машини порівняно з ручним миттям посуду.

Переваги посудомийних машин порівняно з ручним миттям

Ручне миття посуду не лише забирає багато часу і зусиль та збільшує щомісячний рахунок за комунальні послуги. Під час миття вручну так легко впустити улюблену тарілку або не розрахувати натиск на тендітний келих. До того ж це шкодить шкірі рук та нігтям. Не дивно, що машинне миття посуду має низку очевидних переваг.

Вона миє краще, ніж ви. Посудомийка краще за вас впорається зі складними забрудненнями та очистить важкодоступні місця, як-от у дитячих пляшечках, завдяки струменям води, спрямованим під високим тиском. Вам потрібно лише видалити з посуду великі рештки їжі перед розміщенням його в машині. Для бережного миття крихкого посуду, як-от келихів, є спеціальні тримачі, програми, наприклад «Скло 40°C», і технології, як-от система регулювання жорсткості води для захисту скла GlassProtec, – і ваші келихи та склянки сяятимуть чистотою.

Більш гігієнічно. Машина може мити посуд дуже гарячою водою, що неможливо за ручного миття. Наприклад, спеціальна функція HygienePlus у посудомийних машинах Bosch забезпечує максимально гігієнічне миття і знищення мікробів та бактерій. Додавання цієї функції до вибраної програми забезпечує миття посуду за температури 70°C упродовж приблизно 10 хвилин. Корисна функція для всіх, а особливо для сімей із маленькими дітьми та для людей з алергією.

Береже ваш час та зусилля. На те, щоб розмістити посуд у машині та вийняти його, йде 15 хвилин, натомість на ручне миття та сушіння – 60 хвилин. Тобто, заощаджуючи 45 хвилин з кожним циклом миття посуду в машині, ви одержуєте 210 годин додаткового вільного часу на рік*. До того ж цикл миття можна значно прискорити. Наприклад, спеціальна функція VarioSpeed Plus дає змогу на 66% скоротити тривалість циклу миття посуду. Оптимальний результат забезпечено навіть у разі повного завантаження посудомийки.

Береже воду й електроенергію. На ручне миття посуду в середньому йде приблизно 40 літрів води, натомість машина може помити посуд, використавши в середньому 7 літрів. Це означає, що ви можете заощаджувати приблизно 9200 літрів води на рік*, миючи посуд у машині. Сучасні енергоефективні посудомийки можуть використовувати приблизно 0,67 кВт⋅год за цикл (залежно від програми). На ручне миття під гарячою проточною водою може витрачатися до 2,60 кВт⋅год**. Перевага очевидна.

Не лише миє, але й сушить. З посудомийною машиною можна забути й про ручне витирання та полірування посуду – навіть пластик і скляні келихи будуть ідеально сухі. Наприклад, технологія сушіння Zeolith® використовує природний мінерал цеоліт, який вбирає вологу та натомість віддає тепло. Цей мінерал дає змогу зменшити енергоспоживання під час сушіння, відновлюється і не потребує заміни протягом усього терміну експлуатації приладу. А в посудомийках з функцією ExtraDry підвищується температура кінцевого полоскання та подовжується фаза сушіння, що гарантує бездоганні результати.

Посудомийна машина чи ручне миття посуду

Які бувають посудомийні машини

Перша, найпримітивніша посудомийна машина з’явилася ще у другій половині 19 століття. А вже в 1960-70-ті роки, коли світ дещо оговтався від воєн, дедалі більше домогосподарств у світі почали користуватися автоматичними посудомийками, які вже віддалено нагадували сучасні. А сьогодні вони бувають переважно трьох видів:

  • окремовстановлювані;
  • інтегровувані;
  • повністю вбудовувані.

Окремовстановлювані посудомийні машини завширшки 60 см або 45 см можна встановити де завгодно, і під стільницею також, при цьому вони можуть виступати за межі кухонних шаф. Бувають ще компактні посудомийки та прилади для встановлення на стільниці. Панель керування у них розташована спереду на дверцятах.

Інтегровувані посудомийки встановлюються під стільницею врівень з кухонними шафами, і навіть цоколь такого приладу можна прикрити суцільним плінтусом кухонних меблів. Дверцята можна закрити меблевим фасадом, лишивши видимою тільки панель керування.

Повністю вбудовувані посудомийні машини завширшки 60 см або 45 см встановлюються під кухонною стільницею та цілком приховуються за меблевим фасадом вашої кухні. Панель керування у них розміщена в торці дверцят та доступна лише коли вони відчинені.

Види посудомийних машин

Недоліки посудомийної машини порівняно з ручним миттям

Поряд з перевагами посудомийної машини від ручного миття, є й певні особливості, які можуть бути перешкодами у прийнятті рішення на користь посудомийки.

1. Посудомийна машина потребує відповідного місця на кухні: навіть вузький прилад займає простір та потребує підведення й відведення води, що може бути проблемою в деяких оселях, особливо невеликих.

2. Необхідність очищення фільтра: кожна посудомийка має фільтр, що затримує рештки їжі та перешкоджає засміченню стічного отвору, цей фільтр потрібно періодично виймати і промивати водою з милом.

3. Потрібні спеціальні мийні засоби, які коштують дорожче, ніж стандартні рідини для ручного миття посуду.

4. Не весь посуд можна мити в машині: дерев’яні предмети, посуд зі скла, непридатного для машинного миття, предмети з нетермостійкого пластику, а також мідні та алюмінієві столові прибори можуть пошкодитися під час миття в машині.

Посудомийна машина не лише гігієнічно помиє посуд і висушить його, зберігаючи ваш час та зусилля, але й заощадить воду та електроенергію. Наявність моделей з різними можливостями встановлення та з широким діапазоном технологічного наповнення дає змогу вибрати прилад під будь-які потреби. Для вашої зручності ми розробили спеціальний порадник, а також тест із вибору посудомийки. Бережіть своє здоров’я, час і природні ресурси, миючи посуд в машині!

*Дані базуються на завантаженні 12 комплектів посуду, і результати можуть варіюватися залежно від країни.

** Вказані показники енергоспоживання базуються на використанні нагрітої води у певних країнах.

Джерело: Bosch Home Appliances, «Компендіум із миття посуду», липень 2015 р.

MyBosch

Зареєструйтеся безкоштовно та насолоджуйтесь перевагами!

Інформаційна підтримка

Зверніться до нас у зручний Вам спосіб.

Телефонуйте протягом дня з 9:00 по 18:00, окрім суботи, неділі та державних свят.Наша робота залежить від наявності електропостачання, доступу до інтернету та поточної ситуації щодо повітряних тривог в нашому регіоні (для звернень споживачів). 0 800 300 152, 0 800 400 152

Інформаційні питання можна задавати за електронною адресою (для звернень споживачів) : infoline-ua@bshg.com

Відкрийте для себе Bosch

Відкрийте для себе якісні, досконалі та надійні прилади

Знайти магазин

Знайти магазин або сервісний центр неподалік