Індукційні варильні поверхні стають дедалі популярнішими в домогосподарствах по всьому світу. Індукція поєднує головні переваги газу (швидкість нагрівання) та електрики (точність регулювання потужності). До того ж найсучасніші індукційні плити оснащені інноваційними функціями, яких не мають ані газові, ані звичайні електричні варильні поверхні. Втім, як це буває з багатьма витонченими технологіями, навколо індукції сформувалося кілька уявлень, які потребують спростування чи підтвердження.

Чи небезпечні електромагнітні хвилі індукційної поверхні

1. Електромагнітні хвилі індукційної поверхні шкідливі

Під час користування індукційною поверхнею є ймовірність виникнення перешкод у роботі кардіостимулятора. Найкраще рішення тут — проконсультуватися з вашим кардіохірургом.

Загалом, багато побутових приладів продукують електромагнітні поля, наприклад: комп’ютерні екрани, пилососи, пральні й посудомийні машини, мікрохвильові печі. Стосовно цього існують міжнародно встановлені обмеження та стандарти. Рівень електромагнітних полів індукційних поверхонь Bosch значно нижчий за граничні показники, прийняті в ЄС, та відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я. Згідно з ВООЗ, проведені дослідження не дали підтвердження того, що вплив електромагнітних полів низького рівня шкідливий для здоров’я людини. Тому «шкідлива індукційна плита» – це дійсно лише міф.

Чи можна обпектися, готуючи на індукційній поверхні

2. Готуючи на індукційній поверхні, можна обпектися

Під час приготування страв на звичайній електричній поверхні скло бере участь у процесі нагрівання: тепло від нагрівального елемента передається склу й відтак посудині. Тому воно нагрівається дуже сильно й лишається гарячим певний час після вимкнення поверхні. Торкнувшись його, можна обпектися, а розлита рідина чи шматочки їжі на ньому пригоряють та прикипають.

З індукцією такого ризику немає, адже тепло генерується безпосередньо в посудині під дією магнітного поля, при цьому скло не бере участі в цьому процесі. Воно нагрівається лише від самої посудини й тільки безпосередньо під нею. Тому скло індукційної поверхні має значно нижчу температуру й вихолоняє дуже швидко після завершення готування страви.

Очевидною є більша безпечність індукції і в порівнянні з газом, де є ризик обпектися безпосередньо відкритим вогнем. Індукція нагріває лише дно посудини, натомість газ нагріває також все навколо неї, прогріває повітря й вимагає інтенсивнішої вентиляції приміщення.

Найкращі індукційні поверхні мають велику кількість електронних та сенсорних функцій безпеки, як-от:

  • індикація залишкового тепла;
  • розпізнавання наявності посуду – якщо немає посуду або він виготовлений з невідповідного матеріалу, зона не нагріватиметься;
  • блокування від дітей – якщо активувати цю функцію, поверхня блокуватиметься тимчасово або постійно після вимкнення;
  • автоматичне захисне відключення.

Обрати індукційну варильну поверхню

3. Скло індукційної варильної поверхні недостатньо міцне

Хоча слово «скло» не викликає в уяві «міцні» образи, скляне покриття на індукційних варильних поверхнях надзвичайно міцне. Для цього під час виробництва проводять численні випробування. Наприклад, на варильну поверхню як у холодному, так і в гарячому стані десять разів кидають з висоти 50 см сталевий циліндр вагою 1 800 г. Такий тест дає змогу виявити можливі технологічні порушення й усунути їх. Якщо поверхня витримує таке випробування, вона готова до використання на кухні споживача і різноманітних «робочих» ситуацій, як-от падіння на неї каструлі чи сковорідки. Надійність приладів – один із засадничих принципів Bosch, і міцна склокераміка варильних поверхонь повною мірою це підтверджує.

Міцність скла індукційної варильної поверхні
Посуд для індукційної плити

4. Для індукції підійде будь-який посуд, до якого пристає магніт

Звичайний посуд для індукційної плити не підходить. У нього має бути феромагнітне рівне й плоске дно. Побутує думка, що будь-яка каструля чи сковорідка, до дна якої пристає магнітик з холодильника, підходить для готування на індукційній варильній поверхні. Однак вміст феромагнітного металу в дні такого посуду може бути недостатнім, магніт пристане, але не надто міцно або неоднаково в різних точках – відповідно, таким і буде індукційне нагрівання.

Тому для ефективної роботи індукції потрібен посуд, що має маркування придатності для готування на склокерамічній індукційній поверхні. Такий посуд має дно із якісного феромагнітного металу правильної товщини, а також оптимальну вагу для максимально комфортного та ефективного використання.

Принцип дії індукційної плити полягає в створенні магнітного поля, коли через її індукційні котушки проходить електрика. Під дією магнітного поля нагрівається вміст посудини. Якщо поставити на це ж місце каструлю чи сковорідку з неферомагнітним дном, вона лишатиметься холодною. До того ж певні індукційні поверхні оснащені дуже помічним сенсором смаження, який працює зі спеціальною сковородою та має низку переваг автоматичного контролю температури.

5. Індукція споживає багато електроенергії

Індукція нагріває лише дно каструлі чи сковорідки, не марнуючи при цьому електроенергію на нагрівання поверхні за межами посудини. Індукція, наприклад, може довести до кипіння 2 л води вдвічі швидше, ніж звичайна склокерамічна конфорка, що заощаджує і час, і електроенергію.

Сенсорні технології запобігають перегріванню страв, а отже й марнуванню електроенергії. До того ж в індукційних поверхнях із дисплеєм енергоспоживання можна подивитися об’єм електроенергії, використаної впродовж останнього приготування. Споживання електроенергії вимірюється з моменту увімкнення приладу до його вимкнення, і результат відображається на дисплеї протягом 10 секунд після вимкнення.

Догляд за індукційною поверхнею

6. Індукційна варильна поверхня потребує особливого і дорогого догляду

Завдяки невисокій температурі скла та сенсорним функціям на такій поверхні нічого не пригоряє й не пристає. Тому для її очищення не потрібно ані докладати зусиль, ані використовувати спеціальні засоби. Достатньо протерти індукційну поверхню вологою тканиною, коли вона цілком охолоне. Можна також застосовувати засіб для миття склокераміки або й звичайний знежирювальний засіб для ручного миття посуду.

Отже, індукційні поверхні Bosch є безпечними, надійними та енергоефективними, а готування на них – швидким та комфортним. Водночас сучасні газові та електричні поверхні також мають свої переваги та широкий асортимент моделей, включно з можливістю комбінування. Вибирайте прилад, який найкраще відповідатиме саме вашим потребам, а ми й надалі дбатимемо про те, щоб вам було якомога легше робити цей вибір.