Символи сушіння на етикетці одягу

Сушильна машина для білизни значно полегшує життя: ви можете випрати та висушити кілька завантажень машини - і заощадити час та простір, необхідний для розвішування одягу для сушіння. Але наявність сушильної машини також викликає питання: “Що я можу покласти у сушильну машину?" та "Де я можу знайти символ сушіння на етикетці білизни?" і "Яку програму сушіння вибрати?"

Ці питання цілком нормальні, також нормально ставити їх кілька разів. Це тому, що різноманітні тканини використовуються для виробництва одягу, а широкий вибір програм сушильної машини та додаткові опції можуть збити з пантелику навіть найдосвідченіших користувачів. Зрештою, дуже сумно буває вийняти улюблений джемпер із сушильної машини та виявити, що він зменшився до розміру дитини.

Ми створили цей посібник, щоб допомогти вам уникнути типових помилок сушіння. Як світовий виробник пральних машин та сушильних машин, ми хочемо зробити використання символів прання та сушіння більш легким та зрозумілим. Тому надаємо детальні пояснення та поради щодо символів сушіння на етикетках вашого одягу.

Хочете зробити швидкий огляд символів? Завантажте та роздрукуйте таблицю із позначеннями, аби завжди мати її під рукою:

Завантажити таблицю символів сушіння (PDF).

Що можна, а що не можна сушити в сушильній машині?

Після прання ваш одяг можна розділити на дві основні категорії: речі, які можна відправити в сушильну машину, та речі, які потрібно повісити на мотузку для білизни. Етикетка на одязі містить символи сушіння (завжди зображаються у вигляді квадрата) та інші символи прання, які містять вказівки щодо догляду за білизною.

Кожен символ сушильної машини на вашому одязі дійсний для всіх типів сушильних машин, незалежно від того, яка у вас сушильна машина з тепловим насосом, конденсаційна або прально-сушильна машина.

Можна / Не можна сушити в сушильній машині

Не знаєте, чи можна покласти одяг у сушильну машину та який символ означає "дозволене сушіння"? Нижче - огляд символів, які вказують, чи придатний ваш одяг для сушіння в сушильній машині:

Сушильна машина: квадратний символ з колом посередині.
Не сушіть у сушильній машині: закреслений квадратний символ із колом посередині.
Можна сушити в сушильній машині
Квадрат з колом всередині є загальним символом сушіння в сушильній машині. Якщо ви бачите цей знак на одязі, його можна сушити в сушильній машині.
Не можна сушити в сушильній машині
Барабанне сушіння заборонено! Якщо білизну не можна віджимати та сушити в сушильній машині, ви побачите закреслений квадрат із колом. Не кладіть речі з цим символом у сушарку.
Низькотемпературне і делікатне сушіння
Сушіння без нагріву: квадратний символ з чорним колом посередині.
Сушіння при постійному впливу: квадратний символ з колом посередині та додатковою лінією під ним.
Ніжне сушіння: квадратний символ з колом посередині та двома лініями під ним.
Сушіння в сушільній машині - без нагрівання
Чорне коло всередині квадрата вказує на те, що одяг слід обережно сушити лише холодним повітрям.
Сушіння в сушильній машині - щадний режим
Одяг, на яких є лінія під символом сушарки, слід слід сушити в режимі щадіння (наприклад, програма для синтетики).
Сушіння в сушильній машині - делікатний режим
Делікатний текстиль, на якому дві лінії розташовані під символом сушарки, потребує надзвичайно дбайливого та делікатного висушування та спеціальної програми сушіння (наприклад, програми для вовни).
Сушити холодним  повітрям або з невеликим нагріванням, до 60°C: квадратний символ з колом і однією крапкою посередині.
Сушіння теплим або середньо- нагрітим  повітрям до 80°C: квадратний символ з колом і двома крапками посередині.
Сушіння при сильному нагріванні: квадратний символ з колом і трьома крапками посередині.
Сушіння за низької температури
Символ сушіння з крапкою всередині кола означає, що сушити речі слід лише при низьких температурах до 60°C.
Сушіння за середньої температури
Дві крапки всередині кола вказують на те, що ви можете сушити свій одяг за температури до 80°C.
Сушка за високої температури
Символ сушки з трьома крапками в колі вказує на те, що ви можете сушити річ за найвищої температури.
Сушіння на повітрі
Порожній квадратний символ для сушіння на повітрі.
Сушити в тіні: квадратний символ з двома діагональними лініями, що проходять через верхній лівий кут.
Сушити на мотузці: квадратний символ з вертикальною лінією посередині.
Сушити на повітрі
Символ сушіння у вигляді порожнього квадрата позначає сушку на повітрі. Ви повинні повісити ці речі на мотузку або розкласти їх для сушіння на рівній поверхні.
Сушити в тіні
Символ сушіння з двома діагональними лініями в лівому куті означає, що вашому одягу не рекомендується вплив прямих сонячних променів. Щоб захистити тканину від вибілювання або вицвітання, сушіть її в тіні.
Сушити на мотузці у вертикальному положенні
Символ сушіння, що складається з однієї вертикальної лінії посередині, означає, що білизну слід вивішувати для сушіння на білизняній мотузці (або подібному пристрої). Дві вертикальні лінії означають, що ви повинні висушити білизну крапельно або, іншими словами, повісити її без віджиму, мокру.
Сушити на мотузці в тіні: квадратний символ з вертикальною лінією посередині і однією діагональною лінією в верхньому лівому кутку.
Сушити на горизонтальній поверхні: квадратний символ з горизонтальною лінією посередині.
Сушити на горизонтальній поверхні в тіні: квадратний символ з горизонтальною лінією посередині та діагональною лінією у верхньому лівому кутку.
Сушити на мотузці у вертикальному положенні у тіні
Символ сушіння з вертикальною лінією та трикутником угорі ліворуч означає, що білизна має бути висушена на мотузці для білизни у тіні. Дві вертикальні лінії означають, що одяг не треба віджимати, а повісити мокрим у тіні.
Сушити на горизонтальній поверхні
Цей символ сушіння з горизонтальною лінією посередині вказує на те, що білизну слід викладати горизонтально для сушіння. Дві горизонтальні лінії означають, що білизну слід розкладати на горизонтальну поверхню, коли вона ще мокра, не віджимаючи.
Сушити на горизонтальній поверхні в тіні
Той самий символ сушіння з горизонтальною лінією і трикутником у верхньому лівому кутку означає, що білизна має сохнути на рівній пласкій поверхні в тіні. Дві горизонтальні лінії вказують на те, що одяг слід сушити горизонтально у тіні мокрим, без віджиму.
Шматок клітчастої тканини з білою етикеткою з інструкціями щодо прання, що показує різні символи

Більше про знаки та символи по догляду за білизною

Крім символу квадрата для сушіння, на етикетці одягу ви знайдете багато інших символів по догляду, таких як:

  • таз Символ таза для прання
  • трикутник Символ трикутника для відбілювання
  • праска Символ прасування
  • коло Символ кола для хімчистки.

Дізнайтеся більше, що означає кожен з них:

Перейти до символів прання

Поширені запитання щодо знаків сушіння

Який одяг та текстиль зазвичай безпечно класти в сушильну машину?

Якщо знаки сушіння відсутні, наприклад, немає етикетки, ви все ще можете прийняти відносно обґрунтоване рішення щодо сушіння. Текстиль, який можна прати при температурі більше 60 градусів за Цельсієм (гаряче прання), зазвичай можна без вагань класти в сушарку. У більшості випадків ця білизна виготовляється зі 100% бавовни, а також її можна сушити при найвищих температурах. До цього текстилю в основному відносяться:

  • Рушники
  • Кухонні рушники
  • Нижня бавовняна білизна або бавовняні шкарпетки (обидва без еластичних волокон)
  • Постільна білизна
  • Ковдри та наволочки (але краще звертатися до етикетки білизни)

Сушильні машини ідеально підходять для таких видів білизни, особливо для рушників та деяких постільних речей, які будуть сухими після сушіння при високих температурах. Вони також будуть чудово пахнути. Програми, що забезпечують належний догляд за вашими бавовняними виробами:

  • Інтенсивне сушіння бавовни
  • Звичайне сушіння бавовни
  • Сушіння бавовни для прасування

Примітка: Не всі бавовняні тканини термостійкі і підходять для сушіння в сушильній машині. Тому завжди звертайте увагу на етикетку, якщо вона збереглася. Дізнайтеся більше інформації під питанням "Чи можна завжди сушити у сушильній машині виріб із 100% бавовни?"

Що зазвичай не дозволяється сушити в сушильній машині?

Завжди є певний текстиль або предмети одягу, які можуть бути пошкоджені під час сушіння у сушильній машині. Якщо етикетка з символами по догляду відсутня і ви не впевнені, чи можна сушити річ у машині - не ризикуйте. Краще висушити її на повітрі. Завжди будьте обережні, коли йдеться про сушіння таких речей:

  • витончені, делікатні тканини, такі як шовк або певні види вовни, можуть втратити форму в сушарці взагалі або ж при використанні неправильних програм;
  • футболки з принтами можна сушити у машинці тільки за низьких температур, оскільки принт може деформуватися / стати хвилястим;
  • завжди перевіряйте, чи можна сушити синтетичний одяг у машинці;
  • килимки для ванної кімнати з прогумованим низом можуть деформуватись при сушіння у машинці;
  • вироби, що містять поролон (піну) не підходять для сушіння у сушильній машині.
Чи завжди можна 100% бавовна сушити в сушильній машині?

Якщо на етикетці одягу зазначено, що це бавовна, зазвичай можна припустити, що її можна сушити в сушильній машині. Однак завжди є винятки.

  • Бавовняні суміші. Бавовна часто змішується з синтетичними волокнами, такими як спандекс і поліестер. Хоча суміші бавовни, як правило, більш еластичні, ніж звичайна бавовна, вони часто не настільки ж стійкі до впливу тепла. Це означає, що такий одяг краще сушити при більш низьких температурах.
  • Але навіть вироби з чистої бавовни можуть мати відмінності залежно від кількості ниток та обробки. Це можна побачити, придивившись уважніше до тканини. У будь-якому разі, дотримуйтесь інструкцій з сушіння, вказаних на етикетці.
  • Якщо бавовна має темне забарвлення, процес сушіння може вплинути на колір.

Тому завжди звертайте увагу на символи прання, сушіння та інструкції з догляду за вашим одягом, якщо це можливо!

Чи можна сушити вовну у сушильній машині?

Вовна - дуже ніжна та потребує дбайливого ставлення як при пранні, так і при сушінні. Ось чому її зазвичай перуть вручну і сушать на повітрі. Якщо ви хочете прати або сушити вовняні речі в машині, використовуйте лише спеціальну програму для вовни.

Програма Bosch для вовни особливо щадна для сушіння. Якщо ви хочете висушити свій вовняний одяг на повітрі, краще покласти його на рушник. Оскільки вовна не любить нагрівання, не залишайте її під прямими сонячними променями. Високоякісну вовну також можна регулярно провітрювати, тому її можна прати рідше.

Які тканини слід сушити при низьких температурах і в щадному режимі?

Багато текстильних виробів потрібно сушити акуратно і при низькій температурі. Наприклад, такі:

  • бавовняний одяг (футболки, джемпери, комбінезони тощо) та джинсові тканини;
  • усі інші натуральні волокна, такі як льон;
  • спортивний одяг та всі синтетичні волокна, такі як поліестер, спандекс або фліс. Вироби з мікроволокна також зазвичай відносяться до цієї категорії.

Більшість цих тканин не дає усадки в сучасних сушильних машинах за умови, що ви використовуєте правильну програму та температуру сушіння. Вибираючи програму сушіння або налаштування температури, зверніть пильну увагу на символи прання та інструкції з догляду на етикетці одягу.

Як слід сушити синтетичний та спортивний одяг?

В принципі, всі синтетичні тканини, особливо дихаючі матеріали або функціональний одяг, не слід сушити занадто довго і можна лише за низьких температур. Підходять такі програми сушіння:

  • Fast mix (швидкий мікс);
  • Extra short 40 (екстракоротка 40).

Спортивний одяг зазвичай дуже швидко сохне сам, тому його також можна легко висушити на мотузці. Якщо ви хочете сушити ці речі в машині, виберіть відповідну програму, наприклад:

  • Sportswear (спортивний одяг).
Яка програма сушіння мені потрібна для пуховиків або пухових подушок?

Пуховики, постільна білизна та подушки з пуховим наповнювачем краще сушити в сушильній машині зі спеціальною програмою для пуху. Сушіння в сушильній машині зменшує еластичність і об’єм. Якщо у вас немає сушарки або якщо це вимагає етикетка по догляду, краще віднести речі до професійної хімчистки. Сушити повітрям не рекомендується, оскільки це дуже важко і може зайняти кілька днів. Крім того, вологий пух часто призводить до появи плям та неприємного запаху.

При сушінні в сушильній машині зверніть увагу на:

  • Пух потребує багато місця під час сушіння. Завжди сушіть пухові речі окремо, коли це можливо.
  • Щоб уникнути збивання пуху у грудки, можна покласти чотири чисті тенісні м’ячі в сушильну машину. Важливо: стежте, щоб кольори/волокна на кульках не стиралися!
  • Рекомендована температура для висихання - від 30 до 60℃. Програма сушіння повинна тривати від 40 до 60 хвилин.
  • Якщо після циклу сушіння пух все ще вологий або навіть мокрий, повторіть процедуру.
  • Пух може швидко набути неприємного запаху або запліснявіти через залишкову вологу, тому після висихання краще дати йому провітритися протягом кількох годин.

Сушильні машини Bosch мають спеціальну програму для сушіння пуху. Вона поєднує в собі правильну температуру сушіння та тривалість циклу, особливо для сушіння таких речей, як пуховики та пухові подушки.

Як сушити джинси в сушильній машині?

Тут також важливо звернути увагу на тканину, особливо на суміші бавовни, та на інструкції по догляду на етикетці:

  • Класичні високоякісні джинси зі 100% бавовни безпечно сушити в сушильній машині. Для джинсів ризик усадки відносно низький, хоча й існує така незначна можливість. Якщо ваші джинси обтислі і незначна усадка - критична для вас, ми рекомендуємо не сушити іх у сушильній машині.
  • Більшість сучасних джинсів виготовлені зі змішаних тканин з високим відсотком еластичних волокон або поліестеру. Використовуйте ніжні програми для сумішей тканин під час сушіння в сушильній машині - або сушіть на повітрі, якщо ви не впевнені.
  • Те ж саме стосується і джинсів-стрейч. Синтетичні волокна можуть плавитися при високих температурах, що згодом може призвести до появи дірок.
Як професіонал: освіжіть білизну в сушильній машині

Не всі предмети одягу потрібно ретельно прати та сушити після кожного використання. Ваша сушильна машина допоможе вам швидко освіжити деякі речі. Просто покладіть одяг у мішок для білизни і помістіть його у сушильну машину на 15 хвилин. За бажанням додайте вологий рушник з приємним ароматом для додаткової свіжості.

Через 15 хвилин короткого циклу, вийміть одяг і дайте йому трохи повісити на вішалці.

Примітка: дотримуйтесь цих порад, лише якщо ваш одяг підходить для сушіння в сушильній машині. Ніколи не обробляйте білизну засобами для видалення плям або іншими легкозаймистими речовинами перед циклом сушіння.

Як професіонал: повернути форму светру, що дав усадку

Перевірений спосіб повернути улюбленому джемперу форму після невдалого сушіння - це легке розтягування:

  • спочатку замочіть светр у теплій воді. Змішайте трохи шампуню з водою, щоб волокна могли легко розширюватися;
  • помістіть мокрий светр на рушник і акуратно притисніть, щоб видалити зайву воду;
  • тепер покладіть светр на рушник і почніть його акуратно розтягувати по горизонталі та вертикалі. Продовжуйте цей процес, поки светр сохне.

Примітка: даний спосіб підходить для речей, що дали порівняно незначну усадку. Якщо светр зменшився на декілька розмірів, повернути його у попередню форму вкрай важко, а іноді і неможливо.

Вас також може зацікавити:

Як встановити сушильну машину на пральну?

Дізнайтеся, як встановити пральну та сушильну машину у колону та що для цього потрібно.

Детальніше

Підібрати пральну машину

MyBosch

Зареєструйтеся безкоштовно та насолоджуйтесь перевагами!

Інформаційна підтримка

Зверніться до нас у зручний Вам спосіб.

Телефонуйте протягом дня з 9:00 по 18:00, окрім суботи, неділі та державних свят.Наша робота залежить від наявності електропостачання, доступу до інтернету та поточної ситуації щодо повітряних тривог в нашому регіоні (для звернень споживачів). 0 800 300 152, 0 800 400 152

Інформаційні питання можна задавати за електронною адресою (для звернень споживачів) : infoline-ua@bshg.com

Відкрийте для себе Bosch

Відкрийте для себе якісні, досконалі та надійні прилади

Знайти магазин

Знайти магазин або сервісний центр неподалік