Палітра кольорів
Якщо вам потрібна допомога в пошуку гармонійного поєднання кольорів під час перепланування оселі, вам допоможе колірне коло. Більшість колірних кіл мають 12 кольорів, хоча їх можна розширити до нескінченної кількості відтінків. Вони дають вам візуальне уявлення про те, які кольори добре поєднуються між собою, по суті, усуваючи всі здогадки.
Додаткові кольорові схеми.
Візьміть палітру кольорів і виберіть колір, а потім проведіть пальцем по протилежному кольору. Це комплементарні кольори; використовувані поруч, вони підкреслюють один одного і створюють привабливу комбінацію. Популярними комплементарними кольорами є, наприклад, синій і помаранчевий, фіолетовий і жовтий або зелений і рожевий. Випадково підібрані кольори, що не доповнюють один одного, скоріше зіштовхуються, ніж поєднуються, хоча межу між ними іноді буває важко провести. Однак, використовуючи комплементарні кольори, ви можете бути впевнені, що вони завжди збігатимуться.
Акцентуйте кольори за допомогою нейтральних.
Кольори з'являються, коли ви поєднуєте їх із нейтральними. Нейтральні кольори, до яких належать чорний, білий, сірий, іноді коричневий і бежевий, зазвичай не відображаються на колірному колі. Часто відомі як «земляні тони», вони створюють ідеальне тло для підкреслення яскравих кольорів у поєднанні зі сміливими, яскравими відтінками червоного, синього, зеленого, рожевого та фіолетового. Вибравши базовий колір, ви можете поєднувати його з багатьма іншими кольорами тієї самої родини.
Температура кольору.
Теплі кольори, такі як жовтий, оранжевий і червоний, знаходяться з одного боку колірного кола, а холодні, такі як синій, зелений і фіолетовий - з іншого. Якщо ви оформлюєте кімнату і хочете, щоб усе добре поєднувалося, поєднуйте теплі кольори з іншими теплими кольорами або холодні кольори з іншими холодними кольорами. З іншого боку, змішування теплих і холодних кольорів в одній палітрі може створити веселий і бадьорий вигляд.